Bardzo białe, nie żółknie, niszczy grzyby, pleśnie
Wapno cechuje doskonała jakość oparta na wieloletnim doświadczeniu w produkcji,
gdzie stosujemy starą sprawdzoną technologię wypału drewnem, lasowania i leżakowania
w silosach powyżej 36-ciu miesięcy. Produkt nasz znalazł zastosowanie w nowym budownictwie, jak i do odrestaurowania starych budowli, gdzie jest szczególnie zalecany.
POSIADA ATEST LABOLATORIUM BADAŃ JAKOŚCI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCHODPOWIADA WYMOGOM PN-63/B-01306 , PN-B-30022 : 1996
ZASTOSOWANIE:
Wapno wywpalane drewnem o wysokiej skali bieli i zawartości 96% czystego
wapna przeznaczone jest jako jeden ze składników (tynki wapienne, cementowo-wapienne) w renowacji zabytków oraz do malowania powierzchni budowlanych.
PRZYGOTOWANIE WAPNA DO MALOWANIA:
Wapno dołowane należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:3 ( 1kg wapna : 3L wody). Do czystego wapna dołowanego można dodać pokostu lnianego , co ułatwia malowanie . Na 10 kg wapna dołowanego wystarczą 2-3 łyżki pokostu . Najpierw dodaje się pokost do wapna dołowanego , a po wymieszaniu dodaje się wody. Jeżeli taką farbę wapienną kładzie się na świeży tynk wapienny , to pokost powinien być dopiero w drugiej warstwie farby wapiennej.
Dodanie chudego twarogu poprawia odporność powłoki wapiennej na wycieranie, warunki pogodowe i przedłuża jej trwałość poprzez wytwarzanie się kazeinatów wapiennych. Na 10 kg wapna dołowanego wystarczy 0,4 kg twarogu, I tutaj również najpierw dodaje się twaróg do wapna, a po wymieszaniu dodaje wody.
Receptury z różnych źródeł mogą się nieco różnić co do ilości.
Wapno zalecane i stosowane przez firmy konserwatorskie obiektów budowlanych.
Pakowane: worki foliowe 10kg , 15kg . wiadro 13kg , 25kg
Przechowywać: w temp. od +5° do +25° C
Powyższe wskazówki zostały zestawione według najnowszego stanu wiedzy i techniki stosowania. Ponieważ rodzaj stosowania i sposób użycia wapna dołowanego jest poza naszą kontrolą, z treści tej instrukcji nie wynika żadna odpowiedzialność producenta.