EKOWAP PILICA - Wapno do renowacji zabytków, wapno malarskie, wapno w bryach i w sadownictwie

EKOWAP PILICA

PRODUCENT WAPNA MALARSKIEGO I BUDOWLANEGO DO RENOWACJI ZABYTKÓW FARB FASADOWYCH GRUNTÓW AKRYLOWYCHWapno do renowacji zabytków ( gaszone , dołowane )

Bardzo białe, nie żółknie, niszczy grzyby, pleśnie

Wapno cechuje doskonała jakość oparta na wieloletnim doświadczeniu w produkcji, EKOWAP PILICA - Wapno malarskie, do renowacji zabytków, wapno w bryach i w sadownictwie gdzie stosujemy starą sprawdzoną technologię wypału drewnem, lasowania i leżakowania w silosach powyżej 36-ciu miesięcy. Produkt nasz znalazł zastosowanie w nowym budownictwie, jak i do odrestaurowania starych budowli, gdzie jest szczególnie zalecany.

POSIADA ATEST LABOLATORIUM BADAŃ JAKOŚCI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCHODPOWIADA WYMOGOM PN-63/B-01306 , PN-B-30022 : 1996

ZASTOSOWANIE:
Wapno wywpalane drewnem o wysokiej skali bieli i zawartości 96% czystego wapna przeznaczone jest jako jeden ze składników (tynki wapienne, cementowo-wapienne) w renowacji zabytków oraz do malowania powierzchni budowlanych.

  • Tynk wapienny: Proporcja wapna dołowanego w tynku wynosi 1 : 3 (1 część wapna , 3 części piasku). Zużycie wapna dołowanego na tynk 1cm grubości: 100m2 = 1m3 = 250 kg wapna dołowanego w tynku.
  • Tynk cementowo-wapienny: Proporcja wapna dołowanego w tynku wynosi 1 : 2 : 10 ( jedna część cementu , dwie części wapna dołowanego , 10 części piasku ). Zużycie wapna dołowanego na tynk 1cm grubości: 100m2 = 1m3 = 154 kg wapna dołowanego w tynku.

EKOWAP PILICA - Wapno malarskie, do renowacji zabytków, wapno w bryach i w sadownictwie PRZYGOTOWANIE WAPNA DO MALOWANIA: Wapno dołowane należy rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:3 ( 1kg wapna : 3L wody). Do czystego wapna dołowanego można dodać pokostu lnianego , co ułatwia malowanie . Na 10 kg wapna dołowanego wystarczą 2-3 łyżki pokostu . Najpierw dodaje się pokost do wapna dołowanego , a po wymieszaniu dodaje się wody. Jeżeli taką farbę wapienną kładzie się na świeży tynk wapienny , to pokost powinien być dopiero w drugiej warstwie farby wapiennej.

Dodanie chudego twarogu poprawia odporność powłoki wapiennej na wycieranie, warunki pogodowe i przedłuża jej trwałość poprzez wytwarzanie się kazeinatów wapiennych. Na 10 kg wapna dołowanego wystarczy 0,4 kg twarogu, I tutaj również najpierw dodaje się twaróg do wapna, a po wymieszaniu dodaje wody.


Receptury z różnych źródeł mogą się nieco różnić co do ilości.

Wapno zalecane i stosowane przez firmy konserwatorskie obiektów budowlanych.

Pakowane: worki foliowe 10kg , 15kg . wiadro 13kg , 25kg

Przechowywać: w temp. od +5° do +25° C

Powyższe wskazówki zostały zestawione według najnowszego stanu wiedzy i techniki stosowania. Ponieważ rodzaj stosowania i sposób użycia wapna dołowanego jest poza naszą kontrolą, z treści tej instrukcji nie wynika żadna odpowiedzialność producenta.

PRODUCENT WAPNA BUDOWLANEGO i MALARSKIEGO ( ciasto wapienne ) WYPALANEGO DREWNEM O ZAWARTOŚCI 96% CaO , FARBY WINYLOWEJ , AKRYLOWEJ EMULSJI GRUNTUJĄCEJ .
Made by tit0 for ekowap.com @ 2018 - 2023