EKOWAP PILICA - Wapno do renowacji zabytków, wapno malarskie, wapno w bryach i w sadownictwie

EKOWAP PILICA

PRODUCENT WAPNA MALARSKIEGO I BUDOWLANEGO DO RENOWACJI ZABYTKÓW FARB FASADOWYCH GRUNTÓW AKRYLOWYCHWAPNO W SADOWNICTWIE

Występujące zimą bardzo niskie temperatury mogą powodować przemarzanie roślin sadowniczych. Zewnętrznymi objawami uszkodzeń mrozowych są przemarznięcia konarów, pionowe pęknięcia pni i rany zgorzelinowe, które powstają przeważnie po okresowym ociepleniu i rozhartowaniu zewnętrznychtkanek kory i drewna. Sprzyjające warunki do powstawania ran zgorzelinowych występują w styczniu i lutym, gdy w słoneczne dni pnie drzew i grubsze konary silnie nagrzewają się, a nocą podczas gwałtownego spadku temperatury pobudzone do życia tkanki przemarzają.
Uszkodzenia tkanek wewnętrznych przejawiają się zbrunatnieniem komórek i często możemy je obserwować na przekroju młodych przyrostów jednorocznych, które późno zakończyły wzrost.
Powstawaniu uszkodzeń mrozowych na pniach i nasadach konarów można zapobiegać przez ich bielenie. Do bielenia najlepiej użyć mleka wapiennego.
Możemy przygotować mieszaninę wapna rozpuszczonego w wodzie (1kg ciasta wapiennego na około 2 litry wody). Po dokładnym wymieszaniu , mieszaninę nanosimy pędzlem na pnie drzew i nasadęgrubszych konarów. Południową stronę pni i grubych konarów warto pomalować nieco wyżej, ponieważ z tej strony pnie drzew nagrzewają się najsilniej, przez co w tych miejscach są najbardziej narażone na wystąpienie ran zgorzelinowych.

DO ODKWASZANIA GLEBY Do odkwaszania gleby należy rozpuścić 1 kg ciasta wapiennego z 2 litrami wody, następnie spryskać całość i przykopać odwracając ziemię. Wydajność z 1kg ciasta wapiennego rozpuszczonego z 2 lit. wody do odkwaszania wynosi do 25m2 powierzchni gleby.

WYDAJNOŚĆ: 25m2 z 1kg

Przechowywać w temperaturze: 5-25° C

PAKOWANE:

  • Worki foliowe: 3kg , 5kg , 10kg , 15kg
  • Wiadro: 4 kg , 6 kg, 13 kg


POSIADA ATEST LABOLATORIUM BADAŃ JAKOŚCI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCHODPOWIADA WYMOGOM PN-63/B-01306 , PN-B-30022 : 1996

Powyższe wskazówki zostały zestawione według najnowszego stanu wiedzy i techniki stosowania. Ponieważ rodzaj zastosowania i sposób użycia wapna malarskiego jest poza naszą kontrolą, z treścitej instrukcji nie wynika żadna odpowiedzialność producenta.

PRODUCENT WAPNA BUDOWLANEGO i MALARSKIEGO ( ciasto wapienne ) WYPALANEGO DREWNEM O ZAWARTOŚCI 96% CaO , FARBY WINYLOWEJ , AKRYLOWEJ EMULSJI GRUNTUJĄCEJ .
Made by tit0 for ekowap.com @ 2018 - 2023